Telewizory LED, LCD, 4K zapewniają wysoką jakość obrazu z dodatkową możliwością jego oglądania w trzech wymiarach, przy użyciu odpowiednich, dedykowanych okularów (aktywnych lub pasywnych). Technologie 4K UHD sprawia, ze obraz wydaje sie być tak blisko, jakby można było go dotknąć czy też uczestniczyło się w wydarzeniach oglądanych na ekranie. Dzięki tej technologii zyskujemy piękny i szczegółowy obraz. Porównaj najważniejsze parametry takie jak: przekątna ekranu, rozdzielczość, częstotliwość odświeżania czy dźwięk i wybierz telewizor odpowiedni dla siebie!

Sony KD-55XD8005 czy Sony KD-55XE8599

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam
Sony KD-55XD8005
Sony KD-55XE8599
Remis

Cechy

Sony
Sony KD-55XD8005
czy
Sony
Sony KD-55XE8599
DANE PODSTAWOWE
Producent
Sony
Producent
Sony

Opinie

100% poleca ten produkt

Sony KD-55XD8005
 1. Po tygodniu od kupna mogę troszkę o nim powiedzieć. Jakość obrazu i dźwięku jest elegancka. Obsługa 4K i HDR na plus. Na plus również Netflix, YouTube z obsługą 4k. Największym plusem jest obsługa KODI xbmc (odpowiednio skonfigurowana daje dostęp do masy internetowych kanałów telewizyjnych, dostęp do multimediów zapisanych w chmurze, udziałów sieciowych - smb, nfs, dlna, obsługa serwisów video itp). Obudowa również prezentuje się świetnie. A teraz to co mnie rozczarowało a trochę tego będzie: - usługa PVR rezerwuje całą powierzchnię podłączonego dysku twardego i nie można zapisywać na nim już żadnych innych plików tego problemu nie ma w chociażby znacznie starszych modelach LG z webOS 2.0, oczywiście nagrania odtworzymy wyłącznie tylko na tv na którym zostały nagrane. Brak paska postępu odtwarzanego nagrania. Brak funkcji TIMESHIFT (to już jest lekka przesada zaplanować i nagrać audycje możesz, ale zapauzować i cofnąć tego co patrzysz już nie), starsze o kilka lat telewizory LG posiadały taką funkcje. Gdy podczas nagrywania zmienisz kanał telewizor nie poinformuje cię o tym ze jest w trakcie nagrywania i przełączy kanał którego nie uruchomi (jeżeli zapomniałeś że zaplanowałeś nagrywanie możesz się zdziwić). - słaba zaimplementowana apka do odtwarzania wideo (niektórych formatów nie odtworzysz a innych nie przewiniesz), korzystanie z KODI rozwiązuje ten problem - pilot (znacznie mniej celny od tych z których korzystałem w innych telewizorach, mało intuicyjny w porównaniu do konkurencji, brak przycisków z których korzystałem często w innych modelach np: INFO, SLEEPTIMER, ECO) - nie uruchomisz funkcji SLEEP oglądając cokolwiek (musisz przebrnąć przez menu, ustawić i oglądać dalej). - niektóre aplikacje potrafią się wysypać - brak dostępu do GameFly (strumieniowe granie w gry dostępne na TIZEN i WebOS) Podsumowując szukałem TV multimedialnego z otwartym systemem Android i obsługą KODI więc taki kupiłem.

  Opinie napisał(a) JareX dnia

 2. tv ogólnie ok, poza tym, że na obudowie (krawędz zewnętrzna jest aluminiowy pasek o napięciu 4V ) nie wiedziałbym o tym, ale podpinałem antene do gniazda i delikatnie dotknałem wargą obudowy. Problem z ustawieniem - wyszukaniem kanałów na kablówce, z automatu (cyfrowy, pełne, dostawca kablowy inny ) nie udało się - może coś zle robie, jedynie opcja reczna udało sie ale dopiero po odznaczeniu opcji LNA na na wył. , prędzej miałem samsunga , był bardziej intuicyjny na plus wyszukiwanie głosowe z przycisku na pilocie na minus - obudowa pod napieciem i brak intuicyjnosci/przejrzystosci w ustawieniach

  Opinie napisał(a) mat dnia

100% poleca ten produkt

Sony KD-55XE8599
 1. Używam od tygodnia, sprzęt za dobrą cenę naprawdę na poziomie, Android wymiata, w połączeniu z dostępem światłowodu 300 MB to żyleta, polecam ten sprzęt.

  Opinie napisał(a) Tomek dnia

 2. Obraz żyleta, jedyne co mogłoby działać lepiej to wbudowane głośniki.

  Opinie napisał(a) Bart dnia

 3. Dla mnie SONY jest kultowe, więc problemów z wyborem telewizora nie miałem. Obraz jest ok, po kilkunastu godzinach "wypalania" zmniejszył się clouding i wzrosła ostrość obrazu. Dźwięk jest ok, choć nie używam, bo i tak mam podłączony amplituner. System android działa dobrze, na pewno lepiej, niż "własne" oprogramowania. Najnowsza wersja vod.tvp nareszcie zawiera "Koronę Królów". 4K wygląda nieźle, choć przy tym rozmiarze matrycy porównać można obraz do HD w 40 calach. HDR super, światła, kontrast itd. (Netflix, Youtube). Co do rzeczy, które mogły by być inaczej rozwiązane - nóżka zbyt "inwazyjna" (za bardzo rzuca się w oczy), tak samo kontrolka włączenia. Pilot wymaga precyzyjnego celowania w czujnik. Odchylenie do tyłu od pionu - to akurat poprawiłem podkładając klocki pod nóżkę z tyłu. Nieodłączany kabel zasilania, wbudowany zasilacz. Brak HBO!

  Opinie napisał(a) Maciek dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki