Telewizory LED, LCD, 4K zapewniają wysoką jakość obrazu z dodatkową możliwością jego oglądania w trzech wymiarach, przy użyciu odpowiednich, dedykowanych okularów (aktywnych lub pasywnych). Technologie 4K UHD sprawia, ze obraz wydaje sie być tak blisko, jakby można było go dotknąć czy też uczestniczyło się w wydarzeniach oglądanych na ekranie. Dzięki tej technologii zyskujemy piękny i szczegółowy obraz. Porównaj najważniejsze parametry takie jak: przekątna ekranu, rozdzielczość, częstotliwość odświeżania czy dźwięk i wybierz telewizor odpowiedni dla siebie!

SONY KD-55X9005C czy Sony KD-55XE8599

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam
SONY KD-55X9005C
Sony KD-55XE8599
Remis

Cechy

SONY
SONY KD-55X9005C
czy
Sony
Sony KD-55XE8599
DANE PODSTAWOWE
Producent
Sony
Producent
Sony

Opinie

100% poleca ten produkt

SONY KD-55X9005C
 1. Ogólne wrażenia są pozytywne - obraz rewelacyjny zarówno HD jak i SD. Próbkowe filmy w 4K wgniatają w fotel. Fantastyczne 3D (pomimo technologii pasywnej), bez żadnego zacinania. Menu Android działa dość szybko i płynnie, a możliwość ściągania aplikacji ze sklepu Google daje praktycznie nieograniczoną możliwość rozbudowywania funkcjonalności tego telewizora. Sam sprzęt prezentuje się po prostu rewelacyjnie, jest super płaski i ma minimalne ramki dookoła ekranu. Powieszony na ścianie wygląda jak obraz. A teraz najważniejsze, czyli to na czym się zawiodłem. Za tą cenę oczekiwałem idealnego TV, a ten taki nie jest. Na ekranie w trakcie gdy obraz ma być czarny wyraźnie widać w dwóch miejscach łunę podświetlenia idącą od ramki telewizora. Jest to niewidoczne przy wyświetlaniu oprócz sytuacji gdy ekran powinien być czarny. Jest to chyba błąd wykonania, bo przyciśnięcie ramki telewizora w innych miejscach również powoduje (chwilowe) pojawienie się tej łuny świetlnej. Jest to bardzo drażniące i chyba TV trafi wkrótce do serwisu. Mój przypadek nie jest odosobniony, bo na zagranicznych forach wiele osób o tym wspomina. Dźwięk z głośników TV jest słaby i pozbawiony jakichkolwiek tonów niskich (nie ma cudów - do basu potrzeba dużego głośnika). Ja i tak używam kina domowego, więc nie jest to dla mnie problemem. Już kilka razy zdarzyło się, że TV się zawiesił i trzeba było wyjąć wtyczkę z kontaktu, aby w ogóle go wyłączyć. Trochę to niepoważne, ale winę zrzucam na sam system Android, który dla SmartTV jest chyba jeszcze mało dopracowany. Gdyby ten telewizor nie był tak drogi, to można by przymknąć oko na powyższe niedociągnięcia, ale przy produkcie takiej klasy nie powinny mieć miejsca. Kupiłem ze względu na sentyment do marki Sony i pełną kompatybilność z innym sprzętem TV/AV tej firmy jaki posiadam, ale wydaje mi się, że można kupić coś lepszego w tej cenie.

  Opinie napisał(a) Kamil dnia

100% poleca ten produkt

Sony KD-55XE8599
 1. Używam od tygodnia, sprzęt za dobrą cenę naprawdę na poziomie, Android wymiata, w połączeniu z dostępem światłowodu 300 MB to żyleta, polecam ten sprzęt.

  Opinie napisał(a) Tomek dnia

 2. Obraz żyleta, jedyne co mogłoby działać lepiej to wbudowane głośniki.

  Opinie napisał(a) Bart dnia

 3. Dla mnie SONY jest kultowe, więc problemów z wyborem telewizora nie miałem. Obraz jest ok, po kilkunastu godzinach "wypalania" zmniejszył się clouding i wzrosła ostrość obrazu. Dźwięk jest ok, choć nie używam, bo i tak mam podłączony amplituner. System android działa dobrze, na pewno lepiej, niż "własne" oprogramowania. Najnowsza wersja vod.tvp nareszcie zawiera "Koronę Królów". 4K wygląda nieźle, choć przy tym rozmiarze matrycy porównać można obraz do HD w 40 calach. HDR super, światła, kontrast itd. (Netflix, Youtube). Co do rzeczy, które mogły by być inaczej rozwiązane - nóżka zbyt "inwazyjna" (za bardzo rzuca się w oczy), tak samo kontrolka włączenia. Pilot wymaga precyzyjnego celowania w czujnik. Odchylenie do tyłu od pionu - to akurat poprawiłem podkładając klocki pod nóżkę z tyłu. Nieodłączany kabel zasilania, wbudowany zasilacz. Brak HBO!

  Opinie napisał(a) Maciek dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki